Fesztiválok és díjak

2018

Ladányi Jancsó Jakob: A naprendszer legkisebb bolygója

  • 7. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál (2019, Budapest, HU) – versenyben

2017

Dobi Ferenc: Észveszejtő

  • 17. Iron Mule Short Comedy Festival (2018, New York, US) – versenyben
  • 13. Pannonfíling Mozgóképes Találkozó (2017, Veszprém, HU) – versenyben

Vácz Péter: Párnaarc

  • 2. Zsigmond Vilmos Filmfesztivál (2018, Szeged, HU) – versenyben
  • 6. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál (2018, Budapest, HU) – versenyben
  • 33. Varsói Nemzetközi Filmfesztivál (2018, Varsó, PL) – a zsűri elismerő oklevele
  • 26. ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2018, Marosvásárhely, RO) – versenyben

Sztercey Benedek Szabolcs: Your Face Through the Screen

  • 13. Pannonfíling Mozgóképes Találkozó (2017, Veszprém, HU) – versenyben

Zeleny Ákos: Ikarosz

  • 6. Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál (2017, Budaörs, HU) – versenyben

Szucher Ágnes: Tudod, mitől félek?

  • 6. Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál (2017, Budaörs, HU) – versenyben
  • 15. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál (2018, Miskolc, HU) – jelölés a Dargay Attila Díjra
  • 28. Mediawave Nemzetközi Filmfesztivál (2018, Komárom, HU) – versenyben
  • 2. Bánkitó Fesztivál (2018, Bánk, HU) – versenyben

Kántor Zsolt: Prométeusz, a cickány

  • 6. Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál (2017, Budaörs, HU) – versenyben

Besenyei Katalin: Apám orvosa nem praktizál

  • 13. Pannonfíling Mozgóképes Találkozó (2017, Veszprém, HU) – versenyben
  • 7. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál (2018, Marosvásárhely, RO) – versenyben
  • 5. Malter Vándor Filmfesztivál (2018, Debrecen, HU) – versenyben

Csont Zsombor: Apapara

  • 20. Très Courts Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál − Románia (2018, Kolozsvár, RO) – a legjobb animáció díja
  • 11. Filmul de Piatră (2018, Piatra Neamț, RO) – versenyben
  • 5. Linoleum Kortárs Animációs és Médiaművészeti Fesztivál (2018, Kijev, UA) – versenyben (Eastern Europe Panorama)
  • 7. Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál (2018, Budaörs, HU) – közönségdíj
  • 26. ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2018, Marosvásárhely, RO) – versenyben

2016

Dobi Ferenc: Vér-erdő

  • 27. Mediawave Nemzetközi Filmfesztivál (2017, Komárom, HU) – versenyben
  • 5. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál (2017, Budapest, HU) – versenyben
  • 2. Magyar Filmhét (2016, Budapest, HU) – információs vetítés
  • 13. Pannonfíling Mozgóképes Találkozó (2017, Veszprém, HU) – versenyben

Kemény Eszter: Sülve-főve

  • 11. Big Filmfesztivál (2017, Budapest, HU) – 3. díj (20+ kategória)
  • Short to the Point Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2017, Bukarest, RO) – versenyben
  • 3. Low Cost Film Festival (2018, Barcelona, ES) – versenyben

Kántor Zsolt: Prométeusz, a cickány

  • 2. Magyar Filmhét (2016, Budapest, HU) – információs vetítés

Sztercey Benedek Szabolcs: Freedom Hotel

  • 2. Magyar Filmhét (2016, Budapest, HU) – információs vetítés

Vodál Vera, Ghyczy Dia: Tibi és Robi

  • 2. Magyar Filmhét (2016, Budapest, HU) – információs vetítés
Dobi Ferenc: Vér-erdő
Dobi Ferenc: Vér-erdő

2015

Fazekas Gyöngyi: Képzavar

  • 25. ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2017, Marosvásárhely, RO) – versenyben
  • 3. Festival de Finos Filmes (2017, São Paulo, BR) – versenyben
  • 6. Ploiești-i Nemzetközi Filmfesztivál (2017, Ploiești, RO) – versenyben
  • 4. Dona i Cinema Nemzetközi Filmfesztivál (2017, Valencia, ES) – dicséret
  • 11. BIG Filmfesztivál (2017, Budapest, HU) – 1. díj
  • 27. Mediawave Nemzetközi Filmfesztivál (2017, Komárom, HU) – versenyben
  • 27. Mediawave Nemzetközi Filmfesztivál (2017, Komárom, HU) – a legjobb magyar kísérleti film díja – a diákzsűri díja
  • 14. Szöuli Nemzetközi Új Média Fesztivál (2017, Szöul, KR) – versenyben
  • 12. BUSHO (2016, Budapest, HU) – a Sziget Kft. különdíja
  • Bali-i Nemzetközi Filmfesztivál – Minikino Filmhét (2016, Bali, RI) – versenyben
  • 23. Capalbio Cinema International (2016, Róma, IT) – versenyben

Besenyei Katalin: #mirror

  • 24. ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2016, Marosvásárhely, RO) – versenyben
  • 9. Romanian Short Wave (2016, Bukarest, RO) – versenyben
  • 68. Cannes-i Fesztivál (2016, Cannes, FR) – vetítve a Short Film Corner szekcióban
  • 15. Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (2016, Kolozsvár, RO) – helyi versenyben

Molnár Luca, Debreczeni Zoltán: Városi vakság

  • 22. MONSTRA Lisszaboni Animációs Filmfesztivál (2016, Lisszabon, PT) – versenyben (International Super Shorts Competition)
  • 26. Mediawave Nemzetközi Filmfesztivál (2016, Komárom, HU) – versenyben

Pucz Dániel, Konstantin Terlikkas: The Man and the Trees

  • 7. GreenFest Nemzetközi Filmfesztivál (2016, Belgrád, SRB) – versenyben
  • 15. Countryside Animafest Cyprus (2016, Nicosia, CY) – a zsűri különdíja
  • 2. REX Animációs Filmfesztivál (2016, Stockholm, S) – versenyben
  • 17. DC Független Filmfesztivál (2016, Washington, USA) – versenyben
  • 5. Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál (2016, Budaörs, HU) – versenyben
  • 2. Magyar Filmhét (2016, Budapest, HU) – versenyben
  • 45. Animafest Zagráb (2016, Zágráb, HR) – versenyben
  • 7. Gyermek- és Ifjúsági Audiovizuális Fesztivál (2016, Mérida, YV) – versenyben
  • Kinolit Filmfesztivál (2015, Moszkva, RU) – versenyben
  • 11. AnimArte International Animation Festival (2015, Rio de Janiero, BR) – versenyben
  • 12. Animateka Nemzetközi Animációs Filmfesztivál (2015, Ljubljana, SI) – versenyben
  • 6. Kambodzsai Nemzetközi Filmfesztivál (2015, Phnompen, KH) – versenyben
  • Cheap Thrills! Nulla Költségvetésű Filmek Fesztiválja (2015, Sheffield, GB) – versenyben
Fazekas Gyöngyi: Képzavar
Fazekas Gyöngyi: Képzavar

2014

Fazekas Gyöngyi: Saudade

  • 22. ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2014, Budapest, HU) – versenyben
  • 25. Mediawave Nemzetközi Filmfesztivál (2015, Komárom, HU) – versenyben
  • 3. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál (2015, Budapest, HU) – versenyben
  • 9. BIG Filmfesztivál (2015, Budapest, HU) – 1. díj
  • 22. Capalbio Nemzetközi Filmfesztivál (2015, Capalbio, IT) – versenyben
  • InShort Filmfesztivál (2016, London, GB) – versenyben

Kőszegi Tamás, Kocsis Alexandra: Vihar

  • 13. Faludi Nemzetközi Amatőrfilmszemle és Fotópályázat (2015, Budapest, HU) – 1. díj
  • 25. Mediawave Nemzetközi Filmfesztivál (2015, Komárom, HU) – versenyben
  • 8. Animasiv Nemzetközi Animációs Filmfesztivál (2015, Mexico City, MEX) – versenyben
  • 9. BIG Filmfesztivál (2015, Budapest, HU) – 3. díj
  • 22. Országos Diákfilmszemle (2015, Budapest, HU) – a legjobb látvány díja
  • 4. MEME PAS PEUR Fesztivál (2015, Reunion, FR) – versenyben
  • 61. Országos Függetlenfilm Fesztivál (2015, Budapest, HU) – a legjobb animáció díja
  • 3. Totál Plán Független Filmfesztivál (2016, Celldömölk, HU) – 1. díj
  • 11. BuSho (2015, Budapest, HU) – Hungarian Panorama program
  • 12. Pannonfíling Mozgóképes Találkozó (2016, Veszprém, HU) – Pannonlove Díj
  • 10. OrziInCorto Nemzetközi Filmfesztivál (2016, Orzinuovi, IT) – 2. díj

Kruppa Noémi: Bestiárium

  • 3. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál (2015, Budapest, HU) – versenyben
  • 12. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (2015, Kecskemét, HU) – versenyben

Debreczeni Zoltán, Molnár Luca: Lakótársak

  • 12. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (2015, Kecskemét, HU) – versenyben
Kőszegi Tamás, Kocsis Alexandra: Vihar
Kőszegi Tamás, Kocsis Alexandra: Vihar

2013

Köllő Ildikó: Szívdoboz

  • 24. Mediawave Nemzetközi Filmfesztivál (2014, Komárom, HU) – versenyben
  • 13. Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (2014, Kolozsvár, RO) – versenyben

Máthé E. Botond: Rendszer

  • Cineshufle (2014, Kolozsvár, RO) – közönségdíj
Máthé E. Botond: Rendszer
Máthé E. Botond: Rendszer

2012

Bacsa Regina: Industrial Boogie

  • 9. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (2013, Kecskemét, HU) – versenyben
  • 29. Holland Animációs Filmfesztivál (2014, Amszterdam, NL) – versenyben (diákfilm szekció)
  • 1. Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál (2012, Budaörs, HU) – versenyben

Láng Orsolya: Philemon és Baucis

  • 9. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (2013, Kecskemét, HU) – 3. díj

Búzás Anna: Final Cut

  • 9. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (2013, Kecskemét, HU) – közönségdíj
  • 9. Anim’est Nemzetközi Animációs Filmfesztivál (2013, Bukarest, RO) – versenyben
  • 14. Black Movie Nemzetközi Függetlenfilm-fesztivál (2014, Génova, CH) – versenyben

Kádár Melinda: Credo

  • 8. Anim’est Nemzetközi Animációs Filmfesztivál (2013, Bukarest, RO) – versenyben
Láng Orsolya: Philemon és Baucis
Láng Orsolya: Philemon és Baucis

2011

Bán Attila: Szufla

  • 58. Országos Függetlenfilm Fesztivál (Budapest, HU) – 2. díj
  • Filmcsata (2011, online) – 2. díj
  • 11. Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (2012, Kolozsvár, RO) – versenyben
  • 19. Országos Diákfilmszemle (2012, Budapest, HU) – az MTVA fődíja

László József: A fej

  • 14. Très Courts Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2012, Kolozsvár, RO) – a zsűri különdíja
Bán Attila: Szufla
Bán Attila: Szufla

2010

Gergely Szilárd: Hello Tourist

  • 3. Metrion Animációs Filmfesztivál (2010, Nagyvárad, RO) – versenyben
  • 4. Kinofest (2010, Bukarest, RO) – versenyben
  • 10. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (2014, Kecskemét, HU) – információs vetítés

Török Tihamér: Klinika

  • 5. Filmul de Piatră (Piatra Neamț, RO) – versenyben
  • 42. Magyar Filmszemle (2011, Budapest, HU) – kiemelt információs vetítés

László József: A gödör

  • 42. Magyar Filmszemle (2011, Budapest, HU) – kiemelt információs vetítés
  • 19. ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2011, Marosvásárhely, RO) – versenyben

Balázs Klára: A tánc

  • 10. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (2014, Kecskemét, HU) – információs vetítés
Gergely Szilard: Hello Tourist
Gergely Szilárd: Hello Tourist

2009

Püsök Botond: Angyalstop

  • 38. Kelet- es Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemle (2010, Szeged, HU) – a legjobb kisjátékfilm díja
  • 57. Országos Függetlenfilm Fesztivál (2010, Budapest, HU) – versenyben
  • 6. Naoussa Nemzetközi Filmfesztivál (2009, Naoussa, GR) – versenyben

Bertóti Attila: Negyvennégy pici pinty

  • 10. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (2014, Kecskemét, HU) – információs vetítés
Bertóti Attila: Negyvennégy pici pinty
Bertóti Attila: Negyvennégy pici pinty

2008

Hörcher Gábor: Befőtt

  • 40. Magyar Filmszemle (2009, Budapest, HU) – versenyben

Kassay Réka: Esti mese

  • 1. Filmul de Piatră (2009, Piatra Neamț, RO) – a legjobb animáció díja
  • 12. CineMaIubit Nemzetközi Diákfilm Fesztivál (2008, Bukarest, RO) – versenyben
  • 6. Animateka Nemzetközi Animációs Filmfesztivál (2009, Ljubljana, SI) – versenyben

Visky Samu: Szerető. Gyilkos.

  • 15. Polifilm Országos Diákfilmszemle (2008, Budapest, HU) – Matkocsik András Alkotói Díj

Csont Zsombor: A látó

  • 16. ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2008, Marosvásárhely, RO) – versenyben

Bakó Kincső: A bicikli

  • 15. Polifilm Országos Diákfilmszemle (2008, Budapest, HU) – versenyben
  • 4. Cambridge Nemzetközi Super 8 Filmfesztivál (Cambridge, GB) – versenyben
  • 11. Drezdai Rövidfilmnapok (2007, Drezda, DE) – versenyben

Püsök Botond: A mi Andreánk

  • 5. Göcsej Filmszemle (2009, Zalaegerszeg, HU) – 2. díj
  • 2. Best Filmfesztivál (2009, Brassó, RO) – különdíj

Szirmai Márton: Családi kör

  • 1. ARES Film&Media Fesztivál (2009, Siracusa, IT) – versenyben
  • 41. Magyar Filmszemle (2010, Budapest, HU) – versenyben
Bakó Kincső: A bicikli
Bakó Kincső: A bicikli

2007

Török Tihamér: Easy Life

  • 1. Kukkerfeszt (2008, Kolozsvár, RO) – 3. díj
  • 5. Animateka Nemzetközi Animációs Filmfesztivál (2008, Ljubljana, SI) – versenyben
  • 3. Anim’est Nemzetközi Animációs Filmfesztivál (2008, Bukarest, RO) – versenyben
  • 4. Muuuvi Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2008, Gyergyószárhegy, RO) – a zsűri különdíja
  • 3. Simultan Festival (2008, Temesvár, RO) – versenyben
  • 10. Freewaves’ HollyWould Fesztivál (Los Angeles, US) – versenyben
  • 1. Filmul de Piatră (2008, Piatra Neamț, RO) – versenyben

Breier Ádám: Tripp

  • 40. Magyar Filmszemle (2009, Budapest, HU) – versenyben
Török Tihamér: Easy Life
Török Tihamér: Easy Life

2006

Csuja László: Rózsafüzér

  • 38. Budapesti Függetlenfilm Szemle (2007, Budapest, HU) – elismerő oklevél

Csuja László: Mindig első

  • 14. Faludi Nemzetközi Amatőrfilmszemle és Fotópályázat (2010, Budapest, HU) – 2. díj

Vodál Vera: The Last Cigarette

  • 3. BuSho (2007, Budapest, HU) – animációs különdíj
Csuja László: Rózsafüzér
Csuja László: Rózsafüzér

2005

Tóth Szabolcs: Vilmos és Arthur

  • 13. ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2005, Marosvásárhely, RO) – a zsűri különdíja

Csuja László: Szivarfüst

  • 37. Magyar Filmszemle (2006, Budapest, HU) – versenyben
  • 53. Országos Függetlenfilm Szemle (2006, Budapest, HU) – a legjobb színészvezetés díja
  • 2. Asterfest Nemzetközi Filmfesztivál (2006, Sztrumica, MK) – versenyben
  • 3. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál (2006, Miskolc, HU) – versenyben
  • 2. BuSho (2006, Budapest, HU) – versenyben

Bán Attila: Extrém

  • 13. ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2005, Marosvásárhely, RO) – versenyben

Felméri Cecília: Szignál

  • 3. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (2007, Kecskemét, HU) – versenyben
Csuja László: Szivarfüst
Csuja László: Szivarfüst

2003

Bertóti Attila: Madzag, papír, olló

  • 1. Muuuvi Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2005, Gyergyószárhegy, RO) – a Marosvásárhelyi Rádió különdíja
  • 11. ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2003, Marosvásárhely, RO) – versenyben

2002

Bertóti Attila: Hajsza

  • 10. ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (2002, Marosvásárhely, RO) – versenyben
Bertóti Attila: Hajsza
Bertóti Attila: Hajsza

Her Dinner

Szamarak

Szignál 2006

Village

Róbert szobája

Az anyajegy

Nincs Mese

Fúga

Várakozás

Vilmos és Artúr